logo politiek delft
home | mission statement | archief | links | contact |

delft bas_verkerk_2004_07.jpg
Burgemeester Bas Verkerk


Bron: Delftse Post vrijdag 5 september 2008 onder redactie van Willem van Altena

Klap voor Verkerk

Rechter houdt cafés voorlopig open

DELFT - Pijnlijk voor burgemeester Bas Verkerk; de door hem op grond van een vermoeden van drugshandel gesloten cafés De Sport en De Taveerne mogen weer open. De cafébazen stapten na de sluiting, medio juli, naar de rechter om een voorlopige voorziening.

De rechter heeft dat verzoek toegewezen. De cafés mogen nu open blijven terwijl burgemeester Verkerk zich buigt over de ingediende bezwaren. Buurthuis De Wending, dat ook door Verkerk was dichtgegooid, mag voorlopig ook gewoon koffie blijven schenken, omwille van de gelijke behandeling.

Medio juli besloot de burgemeester op basis van uitgebreide politierapportages de cafés De Sport en De Taveerne en de horecafunctie van buurthuis De Wending tijdelijk te sluiten. In de cafés en het buurthuis zouden harddrugs gebruikt en verhandeld worden. Daarop besloot Verkerk om hard op te treden en tot sluiting van de drie cafés over te gaan, het krachtigste wapen in zijn arsenaal.

De rechter vindt wel dat de exploitanten verantwoordelijk zijn voor wat er in hun cafés gebeurt, ongeacht of zij zelf iets verkeerds hebben gedaan. Wel is de rechtbank van oordeel dat de burgemeester bij een dergelijke zware sluitingsmaatregel met meer informatie had moeten komen. Op donderdag 11 september behandelt de gemeentelijke adviescommissie voor bezwaarschriften de kwestie. Daarna zal Verkerk op de bezwaarschriften beslissen en wordt duidelijk of de cafés open kunnen blijven of alsnog tijdelijk dicht moeten.